top of page
  • David Strait, Ph.D. & Yegan Sekhavati, M.A.

خوش آمدیدبه وبلاگ ما خوش آمدید. عنوان این وبلاگ (آغازی ساده) ادای احترام به چارلز داروین است که رساله بزرگ خود را در مورد منشاء گونه ها با این جمله به پایان رساند:


«در این دیدگاه از زندگی، عظمتی وجود دارد.حیاتی در روی زمین در ابتدا توسط خالق با یک گونه یا گونه های معدود پدید امده است، در مدتی که این سیاره طبق قانون گرانش در حال چرخش بوده است، زیباترین و شگفت‌انگیزترین گونه های بی‌پایان از آغازی ساده شکل گرفته اند و در حال تکامل هستند.»

یکی از ویژگی‌های کتاب داروین، که نظریه تکامل از طریق انتخاب طبیعی را ارائه می‌کند، این است که او بسیاری از فصل‌های متراکم کتاب را با چنین جملاتی شعرگونه به پایان میرساند. من داروین شناس نیستم، اما به نظر می‌رسد که این جملات تنها برای دانشمندان علوم طبیعی نوشته نشده اند. بلکه مخاطب این جملات عموم مردم است.


تیم تحریریه این وبلاگ فروتنانه شما را دعوت می کند تا از وبلاگ ما با عنوان Simple Beginnings (آغازی ساده) لذت ببرید. این وبلاگ در مورد فرکشت انسان است. ویراستاران این وبلاگ دیرین انسان شناس هستند، به این معنی که فسیل‌های انسان را مطالعه می‌کنند، اما وبلاگ صرفاً درباره «استخوان‌ و ابزار سنگی‌» نخواهد بود، بلکه شامل شاخه ها ی گسترده‌تری از رشته ای است که انسان شناسی تطوری نامیده میشود.


پست های این وبلاگ به سه دسته تقسیم می شوند: اخبار، دیدگاه ها و آموزش. بخش‌های خبری اکتشافات یا تحلیل‌های اخیر را پوشش میدهد. بخش دیدگاه‌ها در مورد معنا یا اهمیت انسان‌شناسی تطوری برای عامه ی مردم است. پست های آموزشی مفاهیم اساسی در مورد فرگشت را برای مخاطبان دانش آموز توضیح خواهند داد. بعضی پست‌هایی برای مخاطبان جوان به شکل اینفوگرافیک هستند. امید است پست های آموزشی منابع مفیدی برای معلمان زیست شناسی باشد.


وبلاگ های بسیاری در مورد فرگشت انسان وجود دارد. در وبلاگ‌ ما پست‌های که منتشر میشودند تنها از یک شخص یا اعضای یک دانشگاهی نخواهد بود. بلکه وبلاگ ما تشکیل شده از پست‌هایی است که توسط اعضای گوناگون جامعه انسان‌شناسی تطوری نوشته شده اند. امید است که با انتشار پست‌هایی که توسط تعداد گسترده ای از انسان شناسان تطوری نوشته شده اند بتوانیم طیف تظرات دانش مندان متفاوت را برای مخاطبان عمومی منعکس کنیم. ما در صدد هستیم تا یک حق الزحمه به همه مشارکت کنندگان مهمان ارائه دهیم. اگر شما یک انسان شناس تطوری هستید و می خواهید در یک پست مشارکت کنید، لطفا از صفحه مشارکت کنندگان مهمان ما دیدن کنید.


شاید وبلاگ ما به سادگی شروع می شود. اما ما مشتاقانه منتظریم تا شاهد تطور آن باشیم.


بنابراین، لطفا لذت ببرید!


13 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page